למידע נוסף ומאמרים:
_____________________

הכנה לכתה א'
המעבר לכיתה א' הוא אירוע מכונן בחיי הילד שלכם. הוא מרגש ומאתגר כאחד
למעשה, המעבר מארגז החול אל ספסל הלימודים הוא מעבר בין שתי חוויות למידה השונות זו מזו מהותית: בגן חוויית הלמידה היא חושית-מוטורית, דרך משחק ותנועה בלתי פוסקת. ובבית-הספר תהליך הלמידה הוא עם דגש קוגניטיבי, הכולל עיבוד והפנמה של חומר רב והנעשה בישיבה על כיסא, תוך ריכוז מתמשך לאורך זמן.
אך לא רק חוויית הלמידה משתנה. עם כניסתו לבית-הספר, על הילד להתמודד עם שינויים חברתיים רבים: מציאת מקומו מחדש בחברה, תחרותיות, מערכת חוקים חדשה ונוקשה יותר וכדומה.
 
רוב הילדים מגיעים לכיתה א' בשלים (פחות או יותר) לתהליך ההסתגלות לבית-הספר, אך במקרים בהם קיים פער בין מוכנות הילד לדרישות המערכת, עלולים להיווצר קשיים הן בתחום הלימודי והן בתחום הרגשי. 

לכן, לאיתור מוקדי הקושי בגיל הגן יש חשיבות רבה, ובאמצעות איתור המוקדים הללו ניתן להפוך את חוויית ההסתגלות לבית-הספר לחווייה בונה ומעצימה.
כמטפלת ב"שיטת אלבאום" אני מעניקה לילד כלים שיאפשרו בין היתר:
פיתוח יכולות מוטוריות - ​המקלות על למידת קריאה, כתיבה וחשבון
חיזוק וטיפוח ילדים עם הפרעת קשב וריכוז
הורדת היפראקטיביות והעלאת היכולת לשבת בכיתה
העלאת הדימוי והביטחון העצמי
תהליך ההסתגלות של הילד למסגרת בית-הספר דורש מיגוון רחב של מיומנויות חדשות, תהליך התלוי באופן ישיר בבשלות הגופנית, הקוגניטיבית והרגשית עימה מגיע הילד.
בשלות מוטורית: שליטה על מערך המוטוריקה של הגוף, הכולל: יציבה נכונה, חציית קו האמצע של הגוף, מוטוריקה עדינה, תנועת עיניים עצמאית תקינה, שיווי משקל, בידול, קשר עין-יד, הבנת ימין ושמאל, קואורדינציה, ויסות חושי ותנועתי והתארגנות במרחב. כל אלה קשורים ומשפיעים על יכולת רכישת מיומנויות הקריאה והכתיבה, על יכולת הריכוז והזיכרון, על יכולת ההקשבה והשליפה ועוד.
בשלות רגשית וחברתיתהיכולת לזהות רגשות בזמן אמת, להגיב אליהם ולהתמודד עימם. התמודדות עם תסכול עקב חוסר הצלחה. יכולת התמודדות רגשית עם קשיים, מבלי להיכנס למקומות של הצפה רגשית. ביטחון עצמי.
מבחינה חברתית: יכולת ליצור קשרים חברתיים, יכולת של הילד למצוא את מקומו בקבוצה ולקיים יחסים הדדים עם בני גילו.
בשלות קוגניטיבית: יכולת לזהות אותיות, מספרים וצורות הנדסיות, מיון והתאמה של צבע גודל וצורה. יכולת שיום איברים, זיכרון וריכוז.
העבודה בקליניקה שלי בחיפה נעשית באמצעות משחק, תנועה ומגע, ומאפשרת פיתוח היכולות בצורה מהנה, המאתגרת את הילד מתוך נקודות החוזק שלו, ומעניקה לו את הכלים להשתלב במסגרת בית-הספר בצורה קלה ונעימה.
 
ניתן להגיע לתרגול פרטני או להצטרף לקבוצות ההכנה לכתה א' 

                                        לילך אילון    |   חיפה - כפר ורדים   |   054-6245505   |   lilaceylon@gmail.com  |   כל הזכויות שמורות  © 

                            עיצוב אתר : סטודיו דובלין  studiodooblin@gmail.com   

לייבסיטי - בניית אתרים