למידע נוסף ומאמרים:
_____________________

מי אני

שמי לילך אילון אני מטפלת ומאבחנת בשיטת אלבאום ומדריכת הורים בשיטת אדלר. בעלת נסיון של עשר שנים בעבודה עם ילדים בגילאי גן חובה-בית ספר יסודי. מתמחה בעבודה עם הפרעות קשב וריכוז.

בקליניקה שלי בחיפה אני מלווה ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז והפרעות רגשיות בתהליך הסתגלות לבית-הספר היסודידרך עבודה בתנועה ובמגע, אני משפרת את היכולות הפיזיות והרגשיות של הילדים ללמידה ומחזקת את הדימוי העצמי שלהם.

כיצד אני עובדת?

החיבור המיוחד שלי לילדים איתם אני עובדת מהוה מפתח חשוב המאפשר לי לחולל שינוי משמעותי בחייהם ומכניס שמחה לחיי.
 
התהליך מתחיל באבחון הממקד אותנו במקור הפיזי ו/או הרגשי של הקושי. 
האבחון מאפשר עבודה ממוקדת ויעילה, שמביאה את הילד לתוצאות מיטביות.
 
לאחר מכן בונים תוכנית עבודה המותאמת למטרה הטיפולית שהוגדרה, בשיתוף פעולה עם ההורים.

הטיפול ממשיך בסדרה של פגישות שבועיות, המשלבות תנועה, מגע, משחק, ושיחה בהן אנו מפתחים את המיומנויות הדרושות לילד בהסתגלות למסגרת בית-הספר ולחיים בכלל.

המטרה היא להעלות את רמות התיפקוד, היכולת והביטחון העצמי של הילד.

 
הטיפול אינו מתמקד בילד בלבד, אלא מלווה גם את ההורים באמצעות שיפור התקשורת שלהם עם הילד, שיפור המתאפשר על ידי העמקת ההבנה שלהם אותו ומתן כלים להתמודדות. הטיפול מתייחס לילד כחלק מהמערך המשפחתי ומשלב טיפול בילד והדרכת הורים על מנת לספק מענה רחב, יעיל ומהיר לצרכי המשפחה והילד.

כמו כן, אני עוזרת לילד ליצור תקשורת בונה עם המסגרות השונות, ובעיקר עם בית-הספר ועם המורים.
כמה מילים אישיות:

גדלתי בקיבוץ בעידן בו לא ידעו לאבחן הפרעות קשב וריכוז. המבוגרים פשוט חשבו שאני ילדה חולמנית בעלת דמיון מפותח, ואת שנות בית-הספר העברתי בשינה על השולחן בכיתה. אף אחד (כולל אני עצמי) לא הבין מה לא בסדר איתי. חשבתי שאני פשוט עייפה. על חוסר היכולת שלי להקשיב בכיתה חיפיתי בהרבה עבודה קשה. מבחני-הבגרות היו עבורי חוויה טראומתית.

גם כאדם בוגר ניסיתי להמשיך את דרכי בתוך המסגרת המקובלת ואפילו התחלתי ללמוד ב"בצלאל". אך הפרעת הקשב שלי רדפה אחרי ולימדה אותי שיעור חשוב: הפרעת קשב אינה נעלמת לאחר בית-הספר, אלא ממשיכה לתת אותותיה ומעצבת את ההחלטות וההתנהלות שלנו כבוגרים.
לילך אילון מטפלת ומאבחנת בשיטת אלבאום - חיפה
החיבור שלי ל"שיטת אלבאום" התחיל כשעבדתי עם ילדים במסגרות-חינוך רגילות ואלטרנטיביות. פגשתי גננות מדהימות, שידעו לתת לילדים לגיטימציה והזדמנות להיות מי שהם. עבורי זו היתה לא פחות מאשר חוויה מכוננת. בהזדמנות זו אני מודה לנעמי סטיוארט (גננת ב"שיטת מונטסורי") ולמיכל פאר (גננת בקיבוץ נוה איתן) המופלאות על ההשראה שהן היוו עבורי. משם הדרך ללימודים ולהפיכתי למטפלת היתה קצרה.
 
אותי כילדה "לא ראו" והצלחתי להתמודד, אבל המחיר ששילמתי היה יקר. לכן, הבחירה שלי היום היא לטפל בילדים, "לראות אותם", להעניק להם הזדמנות ולטפל בהפרעת הקשב שלהם כבר בשלבים ההתחלתיים.

                                        לילך אילון    |   חיפה - כפר ורדים   |   054-6245505   |   lilaceylon@gmail.com  |   כל הזכויות שמורות  © 

                            עיצוב אתר : סטודיו דובלין  studiodooblin@gmail.com   

לייבסיטי - בניית אתרים