לומדים בתנועה התכנית לשיפור יכולות למידה וריכוז


לומדים בתנועה הינה תכנית טיפולית אישית וקבוצתית חווייתית העוזרת לתלמידים להתמודד עם האתגרים הלימודיים, הרגשים והחברתיים. התוכנית נותנת מענה להכלת תלמידים שוני צרכים: תלמידים עם קשיי למידה ותפקוד, קשיים רגשיים, קשיי התנהגות, קושי בוויסות חושי והפרעות קשב. התוכנית מעניקה מענה רחב לתלמיד דרך פיתוח מסוגלות צוותי חינוך: הרצאות, סדנאות והדרכה, ודרך מתן מענה להורים בהדרכת הורים קבוצתית ופרטנית.


תלמידים

מתן מענה מותאם לתלמידים מאותרים, סיוע בהתמודדות עם משימות הלמידה: שכלול התפקוד המוטורי לשיפור יכולות הלמידה, הקשב והריכוז. והאתגרים הרגשיים והחברתיים  שיפור הדימוי והביטחון העצמי. כלים לביטוי ויסות וניהול עצמי ורגשי ולתקשורת בין אישית, כלים לכישורי חיים לכישורים חברתיים. מענה מותאם וחיזוק לילדים עם קשיי קשב וריכוז.


צוות המורים

מגוון כלים להתמודדות עם אתגרי ניהול הכתה: ההתמודדות עם קשיי קשב וריכוז, כלים לעבודה בתנועה בכתה. הכתה כקבוצה: פיתוח תחושת שייכות, יחסים עם הורים, קשיים חברתיים, ניהול רגשות: כלים לשיח רגשי וניהול רגשי, התמודדות עם התנהגויות מפריעות.


הורים

היכרות והתנסות בשיטות חינוך המקדמות דיבור מעודד. פיתוח יחסים עם הילדים על בסיס של שיתוף פעולה. גבולות וסמכות הורית ברורה. מורכבות התפקיד ההורי -אתגרים וקשיים. התייחסות לילד עם צרכים מיוחדים. דרכים מעודדות שיתוף פעולה. אמנות העידוד וחשיבותו בפיתוח הביטחון העצמי של הילד. דרכי חינוך כאמצעי להתפתחות ילד אחראי ועצמאי.


מספרים עלינו

"התוכנית מדהימה ומצליחה לגרום לילדים חוויה לימודית אחרת, חיובית ומעודדת. השיעור מתנהל באמצעות משחק, סיפור, דימון מודרך ותנועה ומסייעת לפתח אצל הילדים זוויות ראייה חדשות במיוחד בשילוב תלמידים מכיתות החינוך המיוחד המשולבים בכיתה הרגילה".

"התוכנית יוצרת אינטראקציה ומפגש אישי- חברתי הגורם לקרבה ואינטימיות תוך נגיעה בנושאי גבולות, כללים, שיתוף פעולה, הקשבה, קבלת האחר, יצירתיות, ייחודיות וכדומה".

"תודה ללילך נטום, על הגוון האחר שמביאה איתה לבית הספר, הנמצא בשלב הטמעת ייחודיות כבית לחינוך חברתי-יצירתי, ועל הזכות להיות חלק מהתוכנית גם אצלנו וללמוד תוך כדי תנועה ולראות את התלמידים בכל פעם מחייכים ומחכים למפגש הבא".

"המנחה הייתה קשובה לצוות, מקצועית התאימה את התכנים והכל היה רלוונטי. התכנית נוגעת בתקשורת שלנו כמחנכים בינינו, עם הילדים ועם ההורים ומאפשרת להיות עירניים יותר כשהדגש הוא על שיטות הקשבה".

"התוכנית מקנה לילדים פיתוי מיומנויות רגשיות המקום של הילד להתחבר לאני שלו לגלות חוזקות  ועוצמות דרכים להרגעה שיעור מעולה לפיתוח היכולת הקשבית שיעור חוויתי - הילדים מאוד מחכים לשיעור זה".

"התוכנית מקדמת את התלמיד באופן דיפרנציאלי היא נותנת מענה לכל תלמיד בתחום הלימודי החברתי והרגשי. המנחה מקצועית מאוד, רגישה לתלמידים ולקשיהם, התלמידים משתפים עימה פעולה ומיישמים את הנלמד במהלך השבוע. השעורים מגוונים מאוד ומעניינים".

התכנית עובדת משנת 2014 בבתי ספר בצפון: חיפה, כרמיאל, עכו, מעלות, צפת, וכפר ורדים


מספר תכנית:  8943 במערכת גפ"ן